ЗНО - 2020
Оприлюднений новий графік проведення ЗНО-2020 |
Міністерством освіти визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій. Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання. Проведення основної сесії ЗНО 2020 рокуОсновна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:
Оголошення результатів ЗНО учасниківІнформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року. Проведення додаткової сесії ЗНОДодаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня. |
ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ
Особливості
Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.
Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:
- процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО
- завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО
- участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат
- у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».
Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).
Вартість
Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141 гривні (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.
Реєстрація
На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.
Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.
Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).
Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.
Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.
Особливі освітні потреби
Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації :
– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);
– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);
– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);
– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);
– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);
– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);
– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2020
ПЕРЕЛІК КОНКУРСНИХ ПРЕДМЕТІВ
Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 року № 1096.
У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей (відбулися зміни порівняно з 2018 роком).
ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО
В 2020 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років.
Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018 та 2020 років.
Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири спеціальності.
ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) в розділі «Предмети» можна ознайомитися з характеристиками сертифікаційних робіт та критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
МЕДИЧНИЙ та ПРАВНИЧИЙ НАПРЯМИ НАВЧАННЯ
Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», галузі знань «Охорона здоров’я» з другого та третього конкурсних предметів – не менше 150 балів (біологія, хімія, фізика, математика). Не менше 130 балів – для спеціальностей «Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління і право», «Міжнародні відносини».
ПРОВЕДЕННЯ ЗНО ДЛЯ ОСІБ ІЗ ГЛИБОКИМИ ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Для осіб з глибоким порушенням зору, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, тести з української мови і літератури, математики, історії України, біології будуть адаптовані для використання шрифту Брайля.
Також під час додаткової сесії ЗНО-2019 буде організовано апробацію технології проведення ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей.
Що треба знати учаснику ЗНО-2020
Хто складає ЗНО-2020?
Учні, слухачі, слухачі, студенти закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної, вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один з навчальних предметів (за вибором здобувача освіти): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.
Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результат ДПА для студентів ЗВО, які скористалися правом повторного складання атестації у формі ДПА.
Особи, які вже здобули повну загальну середню освіту у минулі роки також можуть стати учасниками ЗНО-2020.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.
Які терміни реєстрації та проведення ЗНО?
Реєстрація на ЗНО відбудеться з 03 лютого до 24 березня 2020 року. Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспортний документ.
Проведення основної сесії з 11 предметів ЗНО відбудеться у травні-червні 2020 року:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Цифрові платформи щодо інформації про ЗНО-2020:
- Сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/
- Сайт Харківського РЦОЯО https://zno-kharkiv.org.ua/
- Акаунти Харківського РЦОЯО в соціальних мережах Facebook, youtube, twitter.
- Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh) – це швидке та безкоштовне отримання інформації, актуальна хронологічна стрічка, достовірні новини про ЗНО-2020, незалежне тестування педагогів, інші освітні оцінювання тощо.
- Офіційний безкоштовний мобільний «Харківський РЦОЯО» (завантажити у Play Market).
З результатами ЗНО-2019 року по закладам загальної середньої освіти можна ознайомитись тут